0 ريال 0

در نقد برنامه ریزی استراتژیک

در نقد برنامه ریزی استراتژیک

معرفی به دوستان

توضیح مختصر

کافی است لحظه ای استراتژیست های بزرگ و استراتژی های بزرگ آنها را در نظر آوریم، دیگر بسیار سطحی خواهد بود اگر بخواهیم استراتژی را صرفا یک سری هدف گذاری بر مبنای اعداد و بازی با آنها تعریف نماییم. استراتژی، اکنون همچون پنجره جدیدی است که به سوی ما گشوده شده و ما را با یک دنیای جدید آشنا می کند دنیایی که تا قبل از ما هیچ یک از ما به آن نیاندیشیده بود.

اما متاسفانه، برنامه ریزی استراتژیک، سال ها است با این اشعار که (( خلق استراتژی، طی کردن صرف تعدادی مشخص باکس و فلش است)) ما را دچار گمراهی نموده و با درگیر نمودن در انواع و اقسام هدف گذاری های عددی و بازی با اعداد، ما را به درک نازلی از استراتژی هدایت نموده است و نتیجه آن، تکرار همان حرف هایی بوده که همه از قبل می دانستیم، و عددگذاری هایی که هیچکدام نمی دانستیم از کجا آمده اند و یا چگونه باید به آنها دست یابیم؟

آنچه در این کتاب خواهیم خواند، استراتژی به عنوان خلق یک اثر بدیع و باز شدن یک پنجره به سوی همه ما و آشنا نمودن ما با یک دنیای کاملا جدید است.

این کتاب ، با هدف نقد مستقیم برنامه ریزی استراتژیک به نگارش در آمده است و اینکه چرا مدل های برنامه ریزی استراتژیک، با هر تعداد باکس و فلش، نمی توانند به خلق استراتژی های نوآورانه و تحول آفرین منجر شوند؟

نویسندگان در این کتاب، سعی نموده اند تا با استفاده از نظرات متفکرین مشهور حوزه استراتژی ، و ارائه مورد کاوی هایی مستقیم و بی واسطه از خالقان استراتژی های بزرگ و تحول آفرین، مدل و چارچوب جدیدی را به عنوان جایگزین مدل های برنامه ریزی استراتژیک ارائه نمایند. شاید مهمترین نقطه تمایز این کتاب با دیگر کتاب های موجود، استفاده از همین مورد کاوی مستقیم باشد. مواردی که مطالعه آنها تآثیر ژرف و شگرف بر اندیشه استراتژی پژویان و رفتار استراژی سازان خواهد داشت.ضرورتی که دانش جویان و دانش پژویان و به ویژه مسئولین دغدغه مند توسعه کشور را ناگزیر از مطالعه و به کارگیری آنها در بستر آموزش و روند تصمیم گیری و حوزه مسئولیت خود می سازد.                                      وضعیت: موجود
580,000  ريال

مولف:

علی بابایی _ روح الله حمیدی مطلق _ ابراهیم سورنچی کاشانی _ محمد حسین نقوی _ رحیم سرهنگی


قطع:

وزیری


نوع جلد:

شومیز


تعداد صفحه:

200


نوبت چاپ:

اول


شابک:

9789643179441


تیراژ:

500


سال چاپ:

1396

نظر شما در مورد این کتاب


نام:*
ایمیل:*

ایمیل، برای ارسال پاسخ(در مواقع ضرورت) دریافت می شود و منتشر نخواهد شد
محدوده سنی:*
*
متن:*