0 ريال 0

راز جهش اقتصادی (هنر هم‌پایی)

راز جهش اقتصادی (هنر هم‌پایی)

معرفی به دوستان

توضیح مختصر

در این کتاب پروفسور "کئون لی" سردبیر مشهور ژورنال پیشگام Research Policy به ارائه یک تئوری عمیق و مبتنی بر شواهد فراوان در مورد چگونگی جهش اقتصادی (هم‌پایی اقتصادی) کشورهای در حال توسعه پرداخته است.

بر مبنای این تئوری، فرآیند جهش اقتصادی یک کشور در حال توسعه و هم‌پا شدنش با کشورهای پیشرفته ، مستلزم رهبری همزمان سه پارادوکس ذاتی زیر است. 

1.برای شبیه شدن با دیگران (دستیابی به درآمد سرانه مشابه با کشورهای پیشرفته)، باید متفاوت (نوآور) بود.

2. در فرآیند جهش اقتصادی، مسیرهای میانبر، از مسیرهای مستقیم صاف، سریعتر عمل میکنند. چرا که مسیرهای مستقیم موجود، بسیار پرترافیک، مملو از رقابت شدید، و حتی همراه با ایجاد موانع ورود جدی از سوی کشورهای پیشرفته اند.

3.عبور از هژمونی کشورهای پیشرفته، به خصوص وقتی که این کشورها همه نردبان هایی که خودشان از طریق بالا رفتن از آن به  درآمد بالا دست یافته‌اند را پشت سر خود خراب کرده اند، نیازمند یک پرواز با بالن از طریق کشف پنجره های فرصت (فناورانه-نهادی) است.

در تبیین سه پارادوکس فوق، پروفسور لی در کتاب پیش رو به توضیح مفاهیم مهمی نظیر " اهمیت یا عدم اهمیت نهادها"، " میزان اهمیت نوآوری بخش بنگاه در برابر تحقیقات بخش علم"، "چگونگی ایجاد توانمندی تحقیق و توسعه در بنگاهها"، " نقش بنگاه های بزرگ به خصوص گروه بنگاه ها"، " چگونگی اتصال به زنجیرهای ارزش جهانی"، "اهمیت پنجره های فرصت فناورانه-نهادی"، و مفاهیم مهم دیگر می پردازد.وضعیت: ناموجود
480,000  ريال

مولف:

کئون لی


مترجم:

ابراهیم سوزنچی کاشانی - علی بابایی - زهره قاسمی


قطع:

رقعی


نوع جلد:

گالینگور


تعداد صفحه:

176


نوبت چاپ:

1


شابک:

6-994-317-964-978


تیراژ:

1000


سال چاپ:

1399

نظر شما در مورد این کتاب


نام:*
ایمیل:*

ایمیل، برای ارسال پاسخ(در مواقع ضرورت) دریافت می شود و منتشر نخواهد شد
محدوده سنی:*
*
متن:*