0 ريال 0

گنجینه فرهنگی

گنجینه فرهنگی

معرفی به دوستان

توضیح مختصر

این کتاب دومین جلد از مجموعه سه جلدی است  که در سال 1396 از سوی نویسنده منتشر شده است.

نخستین کتاب با عنوان ((هشتاد سال تکاپو))  زندگی نامه نویسنده و تجربیات اجتماعی و دانشگاهی او را در برگرفت و این جلد با هدف آشنا کردن خوانندگان محترم با کتاب های تآلیف و ترجمه شده توسط این نویسنده تدوین شده است.

جلد سوم نیز با عنوان ((درون گرایی و برون گرایی در آبادانی کشور)) در برگیرنده مقالات و سخنرانی های نویسنده از سال 1347 تا کنون است.

محتوای کتاب های معرفی شده در این جلد، دامنه گشترده ای از موضوعات حرفه ای شهرسازی، طرح های جامع، برنامه ریزی عمران منطقه و ملی، آمایش سرزمین، مدیریت پروژه، سیاست منطقه ای، قوانین و مقررات شهرسازی در کشورهای پیشرفته غربی، معیارها و ضوابط شهر و شهرک سازی، نحوه محاسبه خسارات ناشی از جنگ، پیچیدگی های سیاسی در خاورمیانه از دوران دوردست تا کنون، و نیز نقش شخصیت های تاریخی در تخریب یا آبادانی ایران و خاورمیانه مانند تیمور لنگ و چگونگی شکل گیری و تعامل قدرت های جهانی در آسیای جنوب شرقی را دربرمی گیرد. همچنین اهدای جوایز گوناگون از سوی مسئولین به برخی از این کتاب ها، نشانه توجه به محتوای ارزشمند آنها بوده است.

در معرفی این کتاب از دو روش استفاده شده است: نخست از راه درج پیش گفتارهای کتب معرفی شده به صورتی که در خود کتاب ها آمده است، مانند کتاب ((پایان نفت))، ((شهر در بستر تاریخ )) و (( فهم قدرت))دوم از راه شرح مختصری درباره محتوای آنها.

خواندن این کتاب توسط دانشجویان رشته های مورد اشاره به ویژه در سطوح کارشناسی ارشد و دکترا، قویآ توصیه می شود. برخی از کتاب های معرفی شده شاید دیگر در بازار کتاب موجود نباشد، مانند کتاب ((پایان نفت)) که توسط سازمان برنامه و بودجه منتشر شده یا (( گزارش بانک جهانی درباره اقتصاد ایران))، که از انتشارات سازمان بورس و اوراق بهادر است. در این موارد توصیه می شود خوانندگان علاقمند، به کتاب خانه های  این نهاد ها مراجعه کنند.

در صورت نیاز، خوانندگان محترم می توانند از طریق ایمیل با نویسنده مکاتبه نمایند.

Azimi35@gmail.comوضعیت: موجود
450,000  ريال

مولف:

دکتر احمد عظیمی بلوریان


قطع:

وزیری


نوع جلد:

شومیز


تعداد صفحه:

520


نوبت چاپ:

اول


شابک:

9789643179465


تیراژ:

500


سال چاپ:

1396

نظر شما در مورد این کتاب


نام:*
ایمیل:*

ایمیل، برای ارسال پاسخ(در مواقع ضرورت) دریافت می شود و منتشر نخواهد شد
محدوده سنی:*
*
متن:*