0 ريال 0

مزیت رقابتی ملل (دو جلدی )

مزیت رقابتی ملل (دو جلدی )

معرفی به دوستان

توضیح مختصر

کتاب حاضر همانگونه که از نام آن پیدا است مزیت رقابتی ملل را به عنوان موضوع بررسی خود دارد. وجه نامگذاری کتاب برای آنان که با ادبیات اقتصادی آشنایی دارند، (( منشاء ثروت ملل )) آدام اسمیت را به ذهن متبادر می سازد.

این کتاب هم از جهت روش تحلیل و بررسی و هم از نحوه نگاه به مقوله توسعه صنعتی و رقابت پذیری کشورها بی بدیل است و همکاری تعداد قابل توجهی از بهترین محققین از ده کشور جهان بر غنای آن افزوده است.

در این کتاب صنعت به عنوان  واحد اصلی تجزیه و تحلیل مزیت ملی مورد توجه است، اما تاکید زیاد بر این واقعیت می شود که کشورها در خوشه هایی از صنایع موفق می شوند که از طریق ارتباطات عمودی و افقی باهم مرتبطند، نه در صنایع مجزا و تک افتاده.  اقتصاد کشورها در برگیرنده ترکیبی از خوشه ها است که شکل بندی مزیت و منابع آن یا فقدان مزیت رقابتی و در پی آن اقدام در جهت خلق عامل در کنار دیگر عوامل، وضعیت رقابتی اقتصاد یک کشور را رقم می زند.

منطق حاکم بر تحلیل مزیت رقابتی ملل، مبتنی بر این واقعیت است که کشوری که در یک صنعت موفق است که شرکت های آن در صنعت مورد مطالعه در سطح جهان دارای مزیت رقابتی باشند.وضعیت: موجود
2,500,000  ريال

مولف:

مایکل ای . پورتر


مترجم:

جهانگیر مجیدی


قطع:

وزیری


نوع جلد:

شومیز


تعداد صفحه:

1112


نوبت چاپ:

1


شابک:

9789643179083


تیراژ:

10000


سال چاپ:

1394

نظر شما در مورد این کتاب


نام:*
ایمیل:*

ایمیل، برای ارسال پاسخ(در مواقع ضرورت) دریافت می شود و منتشر نخواهد شد
محدوده سنی:*
*
متن:*