0 ريال 0

دام‌های سازمانی (فرهنگ،رهبری،طراحی سازمان)

دام‌های سازمانی (فرهنگ،رهبری،طراحی سازمان)

معرفی به دوستان

توضیح مختصر

کریس آرجریس، نظریه پرداز کسب و کار و استاد دانشگاه هاروارد است و آثار قابل توجهی در زمینه سازمان های یادگیرنده دارد. پژوهش های اولیه او شامل تاثیر ساختارهای سازمانی و سیستم های کنترل بر سازمان بود. توجه وی در ادامه به ابعاد تغییر سازمانی و بخصوص رفتار مدیران اجرایی در سازمان ها معطوف گردید. در حال حاضر نیز او مشاور مطرح ترین سازمان های دولتی آمریکا است.
 
هرکس که زمانی را در سازمانی گذرانده باشد، میداند که رفتار های کژ کارکرد به وفوروجود دارند، اما از آنجا که در محیط سازمان، به طور مرتب سعی میشود تا از تضاد اجتناب شود، معمولا روی آن سرپوش گذاشته میشود و از برخورد گشوده با آن صرف نظر میگردد.
 
افراد، در جلسات موافقت خود را با مساله ابراز داشته و بعد از آنکه از اتاق بیرون میروند، گوش هایی را در خلوت پیدا کرده و نارضایتی خود را با آنها نجوا می کنند.
بدتر از همه، وقتی از افراد میپرسید که بالاخره چیزی تغییر خواهد کرد یا نه؟ همه با ناامیدی سر تکان میدهند. آنها مانند قربانیانی می مانند که در دام افتاده اند.
هیچ کس این وضعیت از زندگی سازمانی را دوست ندارد. در عین حال، ما خود را برای تغییر این وضع، ناتوان احساس میکنیم. ما میخواهیم نغییر کنیم، ولی نمیتوانیم. گویی در وضع موجود به دام افتاده ایم...
کتاب حاضر، ضمن بررسی چگونگی تشکیل این دام ها، راه های برون رفت از آنها را نیز مشخص کرده است. نویسنده همچنین به وضوح نشان داده است که چگونگی عدم توجه به شکل گیری و بروز دام ها، موجب دلسردی کارکنان، کاهش بهره وری و در نهایت، خسارت بسیار و یا فروپاشی سازمان را در پی خواهد داشت.وضعیت: موجود
250,000  ريال

مولف:

کریس آرجریس


مترجم:

مهزیار و مه‌سیما کاظمی‌موحد، احمدافخمی، حمیدرضاایرانی


قطع:

وزیری


نوع جلد:

شومیز


تعداد صفحه:

184


نوبت چاپ:

1


شابک:

9789643178499


تیراژ:

1500


سال چاپ:

1392

نظر شما در مورد این کتاب


نام:*
ایمیل:*

ایمیل، برای ارسال پاسخ(در مواقع ضرورت) دریافت می شود و منتشر نخواهد شد
محدوده سنی:*
*
متن:*